Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai

Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no š. g. 6. jūnija līdz 6. augustam.

Šī ir jau piektā reize, kad optikas saloni „Metropole” un biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” rīko pasākumu „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!”. Iepriekšējos gados cilvēku atsaucība, ziedojot brilles, bija ļoti liela – kopā savākts vairāk nekā 5000 briļļu pāru, un lielākā daļa no tiem ieguva otro elpu un nonāca pie jaunā īpašnieka. 
 
Kā novērojis optikas salonu „Metropole” līdzīpašnieks Jānis Kossovičs, mūsdienās daudziem optisko vai saulesbriļļu lietotājiem plauktā putekļus krāj kādas brilles, kas vairs netiek lietotas. Visbiežāk tāpēc, ka ir nopirkts modernāks ietvars vai saulesbrilles, vai arī redzes korekcija ir mainījusies. Tajā pašā laikā Latvijā ir daudz cilvēku, kam brilles ir vajadzīgas, taču nevar tās atļauties.
 
„Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju ieskatīties skapja plauktu attālākajos stūros, atvilktnēs un automašīnas cimdu nodalījumā – tur noteikti atradīsies kāds labs un vēl lietojams briļļu pāris, kas ļoti noderēs kādam no mūsu līdzcilvēkiem. Piemēram, saulesbrilles.  Ir cilvēki, kuriem to ir ļoti daudz, pie katra tērpa citas. Tajā pašā laikā ir cilvēki, kam nav nevienas un viņiem tās ir nepieciešamas nevis skaistumam un stilam, bet gan dažādu acu slimību dēļ. Piemēram, senioriem pēc acu operācijām (kataraktas u.c.), kad acis no saules un dienas gaismas jāsargā īpaši uzmanīgi. Tagad ir iespēja dot savām brillēm otru dzīvi, kāds tās ļoti gaida,” saka Jānis Kossovičs.
 
Lai arī brilles nav tik ierasta lieta kā, piemēram, apģērbs un apavi, ko cilvēki visbiežāk atdāvā labdarībai, tās noteikti atradīs savu jauno īpašnieku. Optikas „Metropole” optiķis pārbaudīs katru briļļu pāri, novērsīs nelielu defektu, piemēram, ja briļļu kājiņa ir viegli deformēta vai ietvaram izkritusi skrūve, un tālāk biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” parūpēsies, lai brilles nonāk pie jaunā īpašnieka, kam tiešām vajadzīgas.
 
"Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" palīdz cilvēkiem, kuri ir mazāk aizsargāti un nespēj nodrošināt sevi ar ikdienā nepieciešamo – apģērbu, apaviem, sadzīvē vajadzīgām lietām. Tāpat LSK iedzīvotājiem piedāvā vairākus bezmaksas veselības veicināšanas pakalpojumus un ar prieku iesaistās dažādos pasākumos ikdienas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Ticam, ka arī pasākums "Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem" nesīs daudz laba, un cilvēki, kuriem ir grūtības iegādāties brilles, tās tomēr saņems.  Kopā varam palīdzēt!" saka biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" prezidents Viktors Jaksons.
 
Ideju par briļļu ziedošanu atbalsta arī Latvijā zināmi cilvēki – brilles labdarībai atdāvājuši LTV raidījumu vadītāji Uģis Joksts un Gusts Kikusts, autožurnālists Normunds Avotiņš, TV un radio personības Maija Rozīte-Krištopane un Māris Grigalis, aktieri Juris Strenga un Zane Dombrovska, radio „SWH” komercdirektors Filips Rubenis, garīdznieks Juris Rubenis, u/v Stockmann direktore Latvijā Dace Goldmane u.c.
 
Brilles no 2018.gada 6. jūnija līdz 2018.gada 6. augustam var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā – Rīgā, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Daugavpilī, Tukumā, Preiļos, Kauguros, Jēkabpilī, Jelgavā, Siguldā, Ventspilī, Liepājā, Ludzā, Cēsīs, Alūksnē, Ķekavā, Salaspilī, Dobelē, Ādažos, Saldū un Krāslavā. 
 

 

 
Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022