AAA
Piesakies jaunumiem! Klienta karte
Search
lv ru draugiem.lv facebook.com twitter.com
Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / 10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem. Izlasi un ņem vērā!
10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem. Izlasi un ņem vērā!

Konsultē Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos Metropole Ogrē


Pagātnē ir laiks, kad, lai labāk redzētu, cilvēki izmantoja tikai lornetes, pensnejus un brilles. Šobrīd aizvien lielāku popularitāti, īpaši jaunu cilvēku vidu, iemanto kontaktlēcas. Tās ne tikai palīdz redzēt labāk, bet ļauj akcentēt savu individualitāti – izcelt vai pat uz laiku mainīt acu krāsu! Aicinu izlasīt padomus, kas noderēs katram kontaktlēcu lietotājam un ikvienam, kurš plāno tās iegādāties.

 

Kontaktlēcu lietotāja komplektā ietilpst:
- kontaktlēcas;
- kontaktlēcu kopšanas šķidrums;
- konteiners kontaktlēcu uzglabāšanai;
- roku dezinfekcijas līdzeklis;
- mitrinoši pilieni.

1.Obligāti mazgājiet rokas, pirms ieliekat vai ņemat ārā kontaklēcas no acīm!

2.Pirms ievietojat acīs kontaktlēcas, pārliecinieties, ka to iepakojums nav bojāts, lēcu stiprumi un izmēri atbilst receptē izrakstītajiem! Izņemot no iepakojuma vai konteinera, vizuāli novērtējiet un pārliecinieties, ka kontaktlēcai nav bojājumu.

3.Ievērojiet acu ārsta vai optometrista noteikto kontaktlēcu lietošanas režīmu! Ierasti kontaktlēcu lietošanai atvēlam piecas dienas nedēļā, bet acu atpūtai – divas dienas. Tomēr redzes speciālists īpaši Jums var ieteikt noteiktu kontaktlēcu izmantošanas režīmu. Noteiks režīms palīdzēs Jūsu acīm negūt nobrāzumus, kas var veidoties pārāk ilgi valkājot kontaktlēcas, kā arī pasargās plakstiņus un acs radzeni no tūskām.

4.Mitriniet acis vairākas reizes dienā, izmantojot šim nolūkam paredzētus pilienus tieši uz kontaktlēcas! Mitrinošie pilieni jālieto, lai acis nekļūtu sausas un apsārtušas, kā arī nepasliktinātos redze. Īpaši svarīgi mitrināt acis ir cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu darbu pie datora vai auto vadīšanu.

5.Atpūtiniet acis un plakstiņus 2-3 reizes nedēļā, izņemot kontaktlēcas uz nakti, ja esat iegādājies un izmantojat diennakts lietošanai paredzētās lēcas!

6.Dodoties ikdienas gaitās, ņemiet līdzi kontaktlēcu konteineri ar tīru, iepriekš nomainītu kontaktlēcu kopšanas līdzekli! Paņemiet arī brilles, lai vajadzības gadījumā varat izņemt kontaktlēcas un turpināt dienu, nesatraucoties par redzes kvalitāti.

7.Izņemiet no acīm kontaktlēcas ikreiz, kad dodaties gulēt, ja vien tās nav paredzētas lietošanai naktī!

8.Nelietojiet kontaktlēcas ilgāk par to noteikto izmantošanas termiņu! Katrai kontaktlēcai ir noteikts laika periods, kuram tās paredzētas – 1 dienai, 2 nedēļām, 1,3, 5 vai 12 mēnešiem. Noteikto kontaktlēcu izmantošanas termiņu nevajadzētu pārsniegt., un nav svarīgi, cik reizes šīs kontaktlēcas ir bijušas ievietotas acīs.

9.Pēc izņemšanas no acīm, rūpīgi nomazgājiet un ievietojiet lēcas speciālajā konteinerī, kurā ieliets tīrs kontaktlēcu kopšanas līdzeklis! Kontaktlēcu kopšanas līdzekļu sastāvi un konteineru tilpumi ir dažādi, tādēļ arī līdzekļa izmantojamais daudzums. Lai nekļūdītos, būtu jāizvēlas viena ražotāja piedāvāto kopšanas līdzekli un konteineri. Reizi nedēļā lēcu konteineris ir jāizplaucē ar verdošu ūdeni, bet reizi trīs mēnešos jāiegādājas jauns lēcu konteineris.

10.Iegaumējiet, ka ne visām kontaktlēcām ir ultravioleto staru filtri, tāpēc esot saulē, aizsargājiet acis pret kaitīgo starojumu ar saulesbrillēm! Tās pasargās ne tikai pret UV satriem, bet arī neļaus iekļūt acīs putekļiem un citām smalkām, abrazīvām daļiņām.

Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Kas jāzina, dodoties uz redzes pārbaudi?
Lai redzes pārbaude pie redzes speciālista jeb optometrista gūtu maksimālu rezultātu, jāņem vērā dažas lietas un iespēju robežās jācenšas tās realizēt. Jo arī pie optometrista, gluži kā ārsta kabinetā, notiek divu cilvēku – pacienta un redzes speciālista, kopdarbs. Bet vispirms par to, kas sagaida cilvēku, kad viņš ierodas uz redzes pārbaudi un ko būtu jāņem līdzi...
Lasīt vairāk
Kādas pārmaiņas skar mani līdz ar gadiem?
Tuvojoties 40 gadu vecumam, organismā sāk notikt dažādas pārmaiņas. Tāpat kā ikkatra lieta šajā pasaulē, arī cilvēka ķermenis ir pakļauts nežēlīgai laika rokai. Tas, cik ātri vai lēnu noveco cilvēka āriene un iekšējie orgāni, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp ēšanas paradumiem, fiziskās slodzes un emocionālā stāvokļa. Gribētu uzsvērt, ka ilgai dzīvei un skaistai novecošanai nav nepieciešama tik daudz materiālā labklājība, kā pozitīvu emociju gūšana no tā, kas mums ir. Tomēr, lai cik ļoti vēlētos, dabiskos novecošanas procesus apturēt nav mūsu spējās, tādēļ turpmāk ieskicēju aptuvenos vecumposmus, kas cilvēka dzīvē var nest pārmaiņas.
Lasīt vairāk
Kāpēc acu ārsts pilina acīs?
Katrs esam pamanījuši, ka acs zīlīte ļoti aktīvi reaģē uz gaismu, kad spožā gaismā tā sašaurinās, taču tumsā, lai labāk varam ieraudzīt – tā tieši pretēji paplašinās. Lai acu ārsts īpaši rūpīgi un detalizētāk var aplūkot acs iekšējās daļas, ir nepieciešams iepilināt acīs speciālus pilienus jeb cikloplēģiskos līdzekļus, kas zīlītei liks palikt paplašinātai pat pie spožas gaismas.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2012